bursa mutfak dolap modelleri 6

Mutfak Tadilat Dekorasyon

İnsanların günlük ihtiyaçlarının büyük bir bölümü mutfaklardan sağlanır. Özellikle yeme ve içme ihtiyacı tamamen mutfaklarda gerçekleşir. Mutfak aynı zamanda bayanların daha fazla zaman geçirdikleri alanlardır. Onun için mutfak evin en önemli alanlarından biridir. Mutfak dizaynı ve malzemeleri özenle seçilmelidir. Bunun dışında mutfaklarda bulunan bazı malzemeler daha sık kullanıldığı için sık sık arızalanan malzemelerin başında yer alır.

Mutfak Fayansı

Mutfaklar evlerde fayans kullanılan alanlardan biridir. Bu alanlarda yerler fayans oluyor ve bazı evlerde duvarlar bile bazı alanlara kadar fayans oluyor. Bunun dışında mutfak dolaplarında fayans bulunuyor. Bu fayanslar zaman içinde kullanıma bağlı olarak renklerinde solmalar meydana geliyor ve fayans aralarında bulunan derz dolgu yerinden çıkabiliyor. Bu durumlarda fayanslar tadilata girmeli ve özellikle yerinden çıkan derz dolgu yenilenmelidir.

Mutfak Mobilya 

Mutfakların büyük bir kısmı mobilyalardan meydana gelir. Mutfak dolapları mutfağın en az bir duvarını komple kaplıyor. Bunun dışında mutfak masası ve sandalyeler de mobilya ürünlerdir. Bu ürünler evde en fazla kullanılan mobilyalardır. Özellikle mutfak dolapları her gün onlarca kez açılıp kapanıyor. Bu da zamanla kapaklarında deforme ve ayarlarının bozulmasına yol açıyor. Ayrıca dolaplarda fazla yük olduğu için bağlantıları da sık sık kontrol edilmelidir. Kapaklarda oluşabilecek ayar bozuklukları kapakların düşmesine yol açabilir. Ayarı bozulan kapaklar da zaman kaybetmeden tamir edilmelidir.

Mutfak Su Tadilatı

Evlerde su tesisatı banyo, tuvalet ve mutfaklarda yer alır. Kireçleme ve farklı nedenler ile su tesisatında veya musluklarda arızalar meydana gelebilir. Bu tür durumlarda daha büyük sorunların önüne geçmek için su tesisatı tamir edilmeli ve eper varsa kireçler musluklardan sökülmelidir.

Mutfak Gider Tadilatı

Mutfaklarda yenilen yemeklerin artıkları ve kullanılan yağların mutfak giderlerine dökülmesi giderlerin tıkanıklığına neden olabilir. Bu durumlara düşmemek için bulaşık ve yağlar giderlerin yerine çöplere dökülmesi gerekiyor. Tıkanıklık durumlarında eski ve tehlikeli çözümlerin yerine daha profesyonel bir çözüm aranmalı ve profesyonel bir tadilat şirketinden gardım alınmalıdır. Gider tıkanıklık durumu daha çok dar gider borularına sahip evlerde görünüyor.