dusakabin modelleri 1

Duşakabin Modelleri

Günümüzde banyoların en vazgeçilmez ürünü olan duşakabinler hemen hemen her evde bulunuyor. Bu duşakabinler banyolarda büyük bir ihtiyaçtır. Duşakabinler insan sağlığı ve temizliği için oldukça önemlidir. 

Duşakabinler ev ve banyo temizliği açısından çok avantajlı bir üründür. Bu ürün aynı zamanda kadınlar için kurtarıcı bir özelliğe de sahiptir. Banyoların kirlenmesini önlediği gibi daha toplu bir görünüme sahip olmasını da sağlar. Kadınlar duşakabinlerin içine etrafı dağınık gösterebilecek birçok ürün koyabiliyor.

Duşakabin Modelleri Nelerdir?

Duşakabinler farklı modellerde üretilebilir. Bu modeller daha çok banyonun şekline ve boyutuna göre belirlenir. Banyonun boyutu ve şekli kullanılacak modeli de belirler. Günümüzde oval, kare ve dikdörtgen şeklinde duşakabin kullanılıyor. Bu kabinlerin planlaması yapılırken banyo kullanım alanı göz önünde tutulmalıdır. Ürünün kurulumu yapıldıktan sonra banyoda yeterli kullanım alanı bırakılmalıdır.

Oval Duşakabin

Duşakabinler ihtiyacın yanı sıra banyolar için bir aksesuar görünümüne de sahiptir. Duşakabin seçimi yapıldığında banyo mobilyaları ve fayans modelleri ile de uyum sağlamalıdır. Renk seçimi, camın üzerinde olan desen modelleri ve türü banyoyla aynı havada olmalıdır. Oval modeli iki duvarın kesiştiği yerde çeyrek daire şeklinde olur. Kare kabinlerin kurulumu da bu şekilde gerçekleşir.

Dikdörtgen Duşakabin

Duşakabinlerin dikdörtgen modeli bazen iki duvar arasına bazen ise oval modelinde olduğu gibi iki duvarın kesiştiği yere monte edilir. İki duvar arasına yapılan modelde sadece tek cephe kabin kullanılır. Diğer üç kenar duvardan destek alınır. Kabinlerde iki yöne açılan giriş kullanılır. Bu ürünün camı olarak gerçek cam ve plastik kullanılır. Gerçek cam kullanılan modellerde sağlam bir cam seçilmelidir. Kolay kırılan camlar yaralamalı kazalara neden olabilir.

Tekneli Duşakabin

Duşakabin kurulumu sırasında su sızmasına engel olmak için silikon kullanılır. Kabin kenarları silikon yardımı ile duvara monte edilir. Tekneli duşakabinler biraz daha yüksek ve daha gösterişlidir. Teknenin altında bulunan gider hortumu ile kullanılan su tahliye edilir. Teknesiz kabinler ise giderin üstüne monte edilir ve küçük bir eğim ile suyun toplanması engellenir. Teknesiz modellerde ince bir fayans da kullanılarak suyun sızması engellenebilir.

6 mm Duşakabinler

Panel Menteşeli Duşakabinler

Ön Cephe Menteşeli Duşakabinler