lux kapi modelleri

Bursa Kapı Modelleri

Her evin vazgeçilmezi olan kapılar evlerin dışarı ile bağlantısını kurarlar. Aynı zamanda evde olan oda ve mutfak gibi bölümlerde de bulunan kapılar bu bölümleri bir birine bağlar. Bu kapılar modelleri, renkleri ve üretilen malzemeleri farklıdır. Ayrıca bu kapıların çok farklı kilit seçenekleri ile güvenlik önlemleri her geçen gün daha da artıyor.

Kapı Çeşitleri

Kullanım amaç ve kullanım yeri açısından çok çeşitli kapılar bulunur. Bunlardan en fazla kullanılanları dış kapı, iç kapı ve PVC kapı çeşitleridir. Bu kapılar farklı amaçlar için kullanılır ve birbirleri yerine kulşanılması uygun olmaz. Yine bu kapıların üretiminde kullanılan malzemeler de farklıdır.

Dış Kapı Modelleri

Dış kapılarda birçok model kapı kullanılır. Bunlardan en önemlileri çelik ve demir kapıdır. Fakat güvenlik ve görünüm olarak en fazla kullanılan model çelik kapılarıdır. Çelik kapıların en büyük özelliği ise evi güvende tutacak sisteme sahip olmasıdır. İsminden de anlaşılacağı gibi çelik kapılar en sağlam kapı çeşidi ve üzerinde bulunan kilit sistemi sayesinde bulunduğu meknın güvenliğini en üst düzeyde tutar. 

Çelik kapılar tek veya iki kanat şeklinde üretilebilir. Bu seçenek kapının koyulacağı yerin ölçülerine bağlıdır. Çelik kapılarda dışarıdan kilitleneceği zaman iki farklı kilit sistemi bulunur. İçeriden kilitlendiği zaman da üç farklı kilit sistemi ile karşılaşılır. Çelik kapılar farklı model ve renk seçeneklerine de sahiptir.

İç Kapı Modelleri

İç kapı modellerinde daha çok dekorasyona önem gösterilir. İç kapılar camlı, amerikan, mdf, lake, panel ve sürgülü gibi farklı modellerde üretiliyor. İç kapı modelleri fiyatları da etkiliyor. Bu ürünletin fiyatları birbirinden farklılık gösterebilir. 

İç kapıların kilit sisteminda fazla özellik aranmaz kilit ve kapı kolu daha gösterişli olur. Bu kurplar renk ve model olarak kapıya uyumlu olmalıdır. İç kapılar da ses yalıtımı da önemlidir. Yine kapı yeri ölçülerine göre kapılar çift veya tek kanat takılabiliyor.

PVC Kapı Modelleri

PVC kapılar daha çok balkonlarda ve lavabo girişlerinde kullanılır. Fakat daha çok balkon kapısı olarak kullanılır. Bu kapıların tercih edilmesindeki en büyük unsur su sızdırmamasıdır. Balkonlar da su alan veya sık sık yıkanan yerler olduğu için bu kapılar daha uygun bir modeldir. Bu modelde günümüzde birçok renk seçeneği bulunuyor. Ayrıca ses ve ısı yalıtım konusunda da PVC kapılar daha başarılıdır.